WISC-R Eğitimi

WISC-R UYGULAYICI EĞİTİMİ
Tarihler kesinleştiğinde duyurulacaktır.

Değerli Meslektaşlarımız,

Weschler Çocuklar İçin Zeka Testi 6-16 yaş grubu bireylerin, sözel ve performans zeka bölümlerini ayrı ayrı değerlendiren, genel beceri ve yetkinliklerini ölçmeye yarayan, altı sözel; altı performans olmak üzere on iki adet alt testten oluşan bir zeka testidir. Eğitim; testin uygulanmasını, değerlendirilmesini ve raporlanmasını içermektedir. Eğitim içeriğinde paylaşılacak konular aşağıda belirtildiği gibidir:

  • Testin Kullanım Amaçları ve Alanları
  • Test Öncesi Ön Görüşme
  • Alt Testlerin ve Yönergelerin Tanıtımı
  • Uygulama Becerisi Kazandırmaya Yönelik Alt Test Uygulamaları
  • Test Skorlarının Puanlanması ve Değerlendirilmesi
  • Raporlama Teknikleri ve Rapor Örnekleri

Eğitimci: Psk. Çağlar Karaman

Eğitim Tarihi ve Saati: Tarihler kesinleştiğinde duyurulacaktır.

Eğitim Ücreti: Tarihler kesinleştiğinde duyurulacaktır.

Eğitim Yeri: Self Psikoloji Akademi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Mormin Apartmanı No:272/8 Göztepe/Kadıköy

Katılım Belgesi: Eğitimin sonra ermesinin ardından 1 uygulama yapıp süpervizyon için gönderen katılımcıların uygulamalarının yeterli bulunması halinde Self Psikoloji Akademi onaylı “Uygulayıcı Belgesi” düzenlenecektir.

Katılımcılar: Eğitime yalnız psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları ile 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

Kayıt: Kayıt için egitim@selfpsikoloji.com adresine ad-soyad, eğitim durumu/mezuniyeti ve iletişim numarası bilgilerini içeren bir mail göndererek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ön kayıt talebinizin ardından tarafınıza iletilen banka bilgilerine eğitim bedelini havale etmeniz halinde kaydınız kesinleştirilecektir. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.