TEMEL PSİKOTRAVMATOLOJİ ve KRİZE MÜDAHALE ATÖLYESİ

TEMEL PSİKOTRAVMATOLOJİ ve KRİZE MÜDAHALE

“Tutamadığımız şeyi işleyemeyiz. İşleyemediğimiz şeyi dönüştüremeyiz. Dönüştüremediğimiz şey hayalet gibi peşimizi bırakmaz.”

Joseph Bobrow

Değerli Meslektaşlarımız,

Günümüzde bireyleri ve/veya toplulukları bedensel ve ruhsal olarak örseleyen yaşantılar ile sıklıkla karşı karşıya kalıyoruz. Ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller olarak bu yaşantılar sonrasında travmatize olmuş bireylerle okullarda, özel eğitim merkezlerinde, hastanede ya da kliniklerde daha çok karşılaşıyor ve terapötik ilişkiler kuruyoruz. Travmatize bireylerle akut ya da uzun vadede gerçekleştirilecek müdahaleler, kimi zaman alan çalışanları açısından zorlayıcı olabilmektedir.

Bu doğrultuda “Temel Psikotravmatoloji ve Krize Müdahale” atölyesi ile ruh sağlığı alanında çalışan uzman ve öğrenim gören adayların;

  • Travmaya ilişkin temel çerçeveyi kavramaları ve içselleştirmeleri,
  • Travma ve ilişkili durumları tanıma ve ayırt edebilmeleri,
  • Travmaya maruz kalan bireylerle terapötik bağ kurma ve sürdürmeleri,
  • Travmatize bireylere akut dönemde koruyucu ve önleyici müdahalelerde bulunabilmeleri hususlarında güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Uzm. Psk. Dan. Aykut BORA 

Etkinlik Tarihi ve Saati: 13 Mayıs 2018 Pazar 12.00-18.00

Katılım Bedeli: 180 TL (KDV Dahildir)

Katılım Belgesi: Katılımcılara “Temel Psikotravmatoloji ve Krize Müdahale” atölyesini tamamladıklarına ilişkin katılım belgesi düzenlenecektir.

Katılımcılar: Atölyeye; klinik psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve aile danışmanları ile birlikte ilgili alanlarda öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilir.

Kayıt: Kayıt için egitim@selfpsikoloji.com adresine ad-soyad, eğitim durumu/mezuniyeti ve iletişim numarası bilgilerini içeren bir mail göndererek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ön kayıt talebinizin ardından tarafınıza iletilen banka bilgilerine eğitim bedelini havale etmeniz halinde kaydınız kesinleştirilecektir. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Adres: Self Psikoloji Akademi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Mormin Apartmanı No:272/8 Göztepe/Kadıköy

Önceki eğitimlerde katılımcıların geri bildirimlerini okumak için görsellere tıklayabilirsiniz. 

« 1 arasında 2 »