LGBT’li Bireylere Yönelik Cinsel Danışmanlık: Kavramlar, Mitler, Beceriler

 

 LGBTİ BİREYLERE YÖNELİK CİNSEL DANIŞMANLIK ATÖLYESİ

26 Şubat 2017
11.00-17.00

Değerli Meslektaşlarımız,

Self Psikoloji Akademi bünyesinde düzenlenen “LGBTİ’lere Yönelik Cinsel Danışmanlık: Kavramlar, Mitler, Beceriler Atölyesi” ile ruh sağlığı alanında çalışan meslektaşlarımızın; cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili temel kavramlar ve mitler hakkında bilgilenmeleri, LGBTİ’lere yönelik kalıp yargı ve ön kabulleri fark etmeleri, kendi mitleri ve değerleri ile yüzleşebilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu atölye ile katılımcıların; danışanın cinsel yönelimi, cinsiyet kimliği ve cinselliğine dair varsayımlarda bulunmama, danışmanlık sürecinde kavrayıcı-kapsayıcı bir dil ve yaklaşım benimseyebilme, danışanı cinsiyet kimliği/cinsel yönelimi ile ilgili açılmaya zorlamama, LGBTİ danışanla çalışırken karşıt aktarımı fark etme gibi danışmanlık becerilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. 

Eğitimci: Efsun Sertoğlu-Cinsel Sağlık Eğitmeni/Danışmanı

Eğitim Tarihi ve Saati: 26 Şubat 2017 Pazar Saat: 11.00-17.00

Eğitim Ücreti: 150 TL (KDV Dahildir)

Eğitim Yeri: Self Psikoloji Akademi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Mormin Apartmanı No:272/8 Göztepe/Kadıköy

Katılım Belgesi: Katılımcılara “LGBTİ Bireylere Yönelik Cinsel Danışmanlık Atölyesi”ni tamamladıklarına ilişkin katılım belgesi düzenlenecektir.

Katılımcılar: Eğitime psikolojipsikolojik danışmanlık ve rehberlik öğrencileri ve mezunları ile aile danışmanları katılabilir.

Kayıt: Kayıt için egitim@selfpsikoloji.com adresine ad-soyad, eğitim durumu/mezuniyeti ve iletişim numarası bilgilerini içeren bir mail göndererek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.