KADROMUZ

Dr. Psk. Dan. Aykut Bora

Bilgi ve Randevu İçin

aykut.psk@gmail.com

Lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde “Çocukluk Çağı Örselenmelerindeki Savunma Mekanizmaları ve Duygu Düzenleme Güçlüğünün Borderline ve Narsisistik Kişilik Örgütlenmeleri Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi” başlıklı doktora tezi ile tamamlamıştır. Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) denetimi ve İstanbul Psikanaliz Derneği bünyesinde “yetişkin psikanalizi” formasyonundadır. Dr. Gülenbaht ŞENTÜRK’ün yürüttüğü “psikanalitik çift terapisi kuramsal seminerler ve grup süpervizyonu” çalışmalarına devam etmektedir. Rorschach Mürekkep Lekesi ve Tematik Algı Testleri uygulayıcısıdır. Vakıf üniversitelerinin psikoloji ile psikolojik danışma ve rehberlik bölümlerinde ders vermektedir. Ruh Sağlığı Profesyonelleri İçin El Kitabı’nın içerisindeki “Psikanalitik Terapi” başlıklı bölümün yazarıdır.

CV

[/amoteam_text]

Uzm. Psk. Çağlar Karaman

Bilgi ve Randevu İçin

psk.caglarkaraman@gmail.com

0532 312 9092

2002 yılında Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji bölümünde başlamıştır. Psikolojiye olan merakı ve ilgisi nedeniyle lisans eğitimini psikoloji bölümünde sürdürmeye karar vermiş ve Yeditepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimini, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Aile Danışmanlığı yüksek lisans programında tamamlamıştır.

Öğrencilik döneminde ve mezuniyetinin ardından çeşitli eğitim ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllü psikolog olarak çalışmış, özel bir dershanede velilerle ve öğrencilerle çalışmalar düzenlemiş, bir okul öncesi eğitim kurumunda farklı gelişim döneminden çocuklarla oyun terapisi uygulamıştır.

İstanbul Maltepe Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen “0-6 Yaş Projesi” kapsamında ilçeye bağlı 43 adet okulunun anaokulu sınıflarında çocuklara objektif ve projektif testler uygulamış, ebeveynleri ile görüşmeler yapmış ve bunların yazılı ve sözel raporlarını sunmuştur.

Askerlik görevini Hatay’da Sağlık Teğmen rütbesi ile tamamlamıştır. Bu süreçte rehberlik ve koruyucu ruh sağlığı alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ve hizmetlerle Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından takdir belgesine layık görülmüştür.

2013-2015 yılları arasında Dr. Backup Sağlık Hizmetleri’nde üyelere terapi hizmeti sunmuş, kuruluşun kendi dergisinde ve çeşitli gazetelerde düzenli olarak makaleler yazmış ve çeşitli kurum ve kuruluşlarda kişisel gelişim workshopları düzenlemiştir.

Aynı dönem içerisinde özel bir psikolojik danışma merkezinde de çocuklarla ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürmüştür.

Türk Psikologlar Derneği’nden onaylı WISC-R Zeka Testi uygulayıcı sertifikasına sahiptir.

Oyun Terapisi eğitimini Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek’ten almıştır.

Çeşitli gelişim ve zeka testlerinin uygulama belgesine sahiptir.

Psikolog Çağlar KARAMAN, kurucularından olduğu Self Psikoloji Akademi’de danışanlarına psikolojik danışmanlık desteği sunmaktadır. Seanslarını analitik yönelimli olarak sürdürmektedir.

İlgi ve Çalışma Alanları

  • Yetişkin Danışmanlığı
  • Çocuk/Ergen/Ebeveyn Danışmanlığı
  • Oyun Terapisi
  • Çocukların Objektif ve Projektif Değerlendirilmesi
  • Kurumsal Seminerler ve Eğitimler

[/amoteam_text]