EVLİLİK ve AİLE TERAPİSİNİN TEMELLERİ

EVLİLİK VE AİLE TERAPİSİNİN TEMELLERİ
30 Ekim 2016 Pazar
11.00-15.00

Değerli Meslektaşlarımız,

Evlilik ve aile terapileri, birden çok danışanın (çift ya da diğer aile bireyleri) süreci olması yönüyle bireysel psikoterapilerden ayrılır. Bu yönüyle, terapist-danışan/danışanlar arasında kurulan terapötik ilişki ve süreci sürdürmek, terapistler açısından zorlayıcı olabilmektedir; çünkü aktarım ve karşı aktarım süreçleri bireysel psikoterapi sürecine nispeten karmaşıktır. Danışan/danışanlar terapisti hakim tayin edebilmekte ve ilişkilerine dair hüküm vermeleri hususunda manipüle edebilmektedir. Bu süreçte terapistin yansızlığını koruyarak ilişkide sağaltıcı rolünü sürdürmesi oldukça önemlidir.   

Evlilik ve Aile Terapisinin Temelleri Eğitimi ile katılımcıların evlilik ve aile dinamiklerinde meydana gelen psikososyal aksaklıkları tanıma ve bu aksaklıklara müdahale etme becerilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Eğitim içeriğinde uygulama örneklerine, Imago Therapy diyalogları ve role playing çalışmalarına yer verilecektir.

Eğitimci: Psk. Türker Omcacıoğlu

Eğitim Ücreti: 120 TL (KDV Dahildir)

Eğitim Yeri: Self Psikoloji Akademi, Fahrettin Kerim Gökay Cad. Mormin Ap. No:272/8 Göztepe/Kadıköy

Katılım Belgesi: Katılımcılara, “Evlilik ve Aile Terapisinin Temelleri” eğitimine katıldıklarına dair katılım sertifikası düzenlenecektir.

Katılımcılar: Eğitime; psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı ve sosyal çalışmacılar ile ilgili bölümlerin lisans öğrencileri katılabilir.

Kayıt: Kayıt için egitim@selfpsikoloji.com adresine ad-soyad, eğitim durumu/mezuniyeti ve iletişim numarası bilgilerini içeren bir mail göndererek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır. 

 

Önceki eğitimlerde katılımcıların geri bildirimlerini okumak için görsellere tıklayabilirsiniz. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”19″ gal_title=”Aile Terapisi Feedback”]