Çarşamba Toplantıları “İnsan ve Cinselliği”

2017-2018 Eğitim Yılı
Çarşamba Toplantıları

“İnsan ve Cinselliği”

Değerli Meslektaşlarımız,

2017-2018 eğitim yılı boyunca her ay bir çarşamba akşamı olmak üzere, kurucularımızdan Uzm. Psk. Dan. Aykut BORA tarafından gerçekleştirilecek seminerler dizisinin bu seneki teması “İnsan ve Cinselliği” olarak belirlenmiştir. Bu tema kapsamında işlenecek konular ve tarihleri aşağıda belirtildiği gibidir. Tarihlerde bir değişiklik yapılması halinde kayıt olan katılımcılara önceden bilgi verilecektir.

Toplam sekiz modül olarak gerçekleştirilecek seminerler ile insan ruhsallığı ile çalışan profesyonel ve adayların cinselliğe ilişkin multidisipliner bir kuramsal alt yapı oluşturmaları hedeflenmektedir. Cinselliğin insan bedeni, ruhsallığı, kişilerarası ve toplumsal ilişkilerinde nasıl konumlandığı hakkında düşünmek, anlamak ve tartışabilmek seminerlerin temel amacıdır.

Katılımcılara bütün modüllere katılmaları önerilse de her bir modüle katılım diğerlerinden bağımsızdır. O nedenle her bir modüle katılım için o ayın ilk haftasında yeniden kayıt oluşturulması gerekmektedir. Katılım ve kayıt koşullarına aşağıda yer verilmiştir.

Program

*Bütün modüllere katılım ücretsizdir.

*Seminerler 18.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

11 Ekim 2017 Ruhsal ve Toplumsal Açıdan Cinsellikte Temel Kavramlar (Tamamlandı)

15 Kasım 2017 Cinsellikte Normallik ve Patoloji I (Tamamlandı)

13 Aralık 2017 Cinsellikte Normallik ve Patoloji II (Tamamlandı)

17 Ocak 2018 Cinsel Sapmalar (Tamamlandı)

7 Şubat 2018 Cinsellikte Suç ve Ceza (Tamamlandı)

14 Mart 2018 Çocuk Ruhsallığında Cinsellik (Tamamlandı)

18 Nisan 2018 Kişilerarası İlişkiler Ekseninde Cinsellik (Tamamlandı)

16 Mayıs 2018 Cinsel Sağlık Eğitimi ve Danışmanlığı (*) (Tamamlandı)

*16 Mayıs 2018 günü gerçekleştirilecek olan “Cinsel Sağlık Eğitimi ve Danışmanlığı” modülü Efsun SERTOĞLU tarafından sunulacaktır.

Katılım Belgesi

Bütün modüllere eksiksiz devam eden katılımcılara yıl sonunda “İnsan ve Cinselliği” konulu seminerler dizisini tamamladığına ilişkin katılım belgesi düzenlenecektir. Her bir modül için ayrı katılım belgesi düzenlenmeyecektir. Katılım belgesi için yalnız bir modül devamsızlık yapılabilir.

Katılımcılar

Seminerlere psikolojipsikolojik danışmanlık ve rehberlikçocuk gelişimi ve eğitimi öğrencileri ve mezunları ile aile danışmanları katılabilir. Burada belirtilmeyen; fakat ilgili bölüm mezun ya da öğrencileri de başvuruda bulunabilir. Kayıt listesinin oluşturulmasında mezunlara öncelik verilecektir.

Kayıt

Kayıt için cisenbelendir@selfpsikoloji.com adresine ad-soyad, eğitim durumu/mezuniyeti ve iletişim numarası bilgilerini içeren bir mail göndererek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Mailinizin içeriğinde bu seminerler dizisine neden katılmak istediğinizi belirten bir ön yazının da yer alması gerekmektedir. Kesin kayıt listesinin oluşturulmasında başvuru önceliği değil, mezuniyet durumu ve ön yazıda ifade edilen motivasyon göz önünde bulundurulacaktır. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır. O nedenle kayıt olan adayların katılım hususunda hassasiyet göstermeleri önemlidir.

Eğitim Yeri

Self Psikoloji Akademi Eğitim Salonu, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Mormin Apartmanı No:272/8 Göztepe/Kadıköy

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”34″ gal_title=”İnsan Cinselliği”]